•    
    •  
     تعداد بازدید: 1653
     کد: 143
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۳/۰۷/۰۹

     رشد ۱۵درصدی هزینه های شرکت های بیمه

     طرح تحول نظام سلامت برای مردم بسیار مفید بوده است و در کنار این مساله، به دلیل اینکه شرکت‌های بیمه باید به جای ۹۰ درصد تا ۱۰۰ درصد هزینه درمان را پرداخت کنند، هزینه‌ها حدود ۱۵درصد افزایش یافته است.

     به گزارش روابط عمومی بیمه دی و به نقل از اکو ویژن ،بهروز ناظمی-مدیر بیمه‌های درمان بیمه ایران با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت،‌ گفت: مطابق با این طرح شرکت‌های بیمه باید 100 درصد هزینه درمان را پرداخت کنند در حالی که تا قبل آن 90 درصد هزینه‌ها توسط بیمه‌ها پرداخت می‌شد.

     وی افزود: پرداخت کامل هزینه‌های درمان این مساله موجب افزایش هزینه شرکت‌های بیمه تجاری در بیمارستان‌های دولتی شده است.

     مدیر بیمه‌های درمان بیمه ایران تصریح کرد: اعتبار درنظر گرفته شده برای این طرح به بیمارستان‌ها پرداخت می‌شود و برای کسانی که بیمه‌های درمان ندارند، تنها 10 درصد از هزینه‌ها دریافت می‌‌شود اما برای کسانی که بیمه دارند، 100 درصد هزینه به حساب شرکت بیمه منظور می‌شود.

     وی با اشاره به افزایش هزینه شرکت‌های بیمه از این محل، به فارس گفت: قراردادی که شرکت‌های بیمه با مردم منعقد کرده‌اند ، متناسب با پوشش 90 درصد هزینه‌های درمان بوده و همین مابه‌التفاوت 10 درصد موجب افزایش هزینه‌های شرکت‌های بیمه از جمله بیمه ایران شده است.

     ناظمی تصریح کرد: تا قبل از اجرای این طرح، برخی هزینه‌های جانبی به عنوان هزینه درمان منظور نمی‌شد اما در حال حاضر همه این هزینه‌ها در صورت‌حساب‌ درمان قید می‌شود و این اقدام بر افزایش هزینه‌های شرکت‌های بیمه که حدود 15 درصد برآورد می‌شود،‌تاثیرگذار بوده است.

     مدیر بیمه‌های درمان بیمه ایران با تاکید بر اینکه این طرح برای عموم مردم بسیار مفید بوده است، افزود: فعلا در حال بررسی اثرات اجرای این طرح بر صنعت بیمه هستیم و پس از نهایی شدن آن مطابق با دستورالعمل دولت بیمه مرکزی و دولت تصمیم‌گیری خواهند کرد.